Rodinné včelařství

Pardus_foto0001

Včelaříme celá rodina přibližně od roku 1952, kdy se včelařením začala naše maminka, babička a prababička Růžena Pardusová. Již po čtvrtou generaci si předáváme zkušenosti o včelách, které si osvojujeme již od narození.


 

LOKALITA

Víme, že základem je vybrat správné stanoviště, kde včely žijí po dlouhá léta. Důležité pro zdraví včel, ale i chuť medu, je co nejvíce různorodá a bohatá skladba pylu a nektaru po co nejdelší část roku.

                                                                                                                                                                                                                                              O našich stanovištích zde.


 

DSC_2255

 

CHOV VČEL

Po celý rok si vedeme pečlivě záznamy o kontrolách včel a našich úkonech, abychom věděli, jak nejlépe provést další zásahy do včel. Snažíme se život v úle přiblížit životu včel ve stromech. Pro svoji potřebu si také chováme včelí matky, je to radost vidět vývoj královny zblízka a poté zazimovat vlastní včelstvo!


 

DSC_2041

 MED OD NAŠICH VČEL

Včely nám dávají vynikající med a my se snažíme kvalitu jejich medu co nejvíce zachovat. Zpracování medových plástů probíhá ihned po vymetení ze včel, poté následuje nejšetrnější ruční odvíčkování a vytočení. Následné zpracování probíhá různě, podle druhu medu. Náš způsob zpracování je u nás obdobný již po 64 let a tímto zpracováním u nás vzniká ,,RAW honey“. Med tak obsahuje velké množství biologicky aktivních látek, ale i pylová zrna a uchovává si svoji ryzí kvalitu a bohatou chuť. Jedním ze způsobů, jak lze toto experimentálně doložit jsou fyzikálně-chemické rozbory, proto pro naše zákazníky si necháváme med v laboratoři zkontrolovat.

Objednat můžete zde: Objednejte si náš med
Odkaz na rozbory zde: Získaná ocenění
Více o medu zde: Med


 

PŘIROZENÉ DRUHY MEDU

 

Od konce května do začátku července stáčíme smíšený med květový (nektarové složení necháváme na včelách, je tedy přirozené podle snůšky).

Koncem července a začátkem srpna máme malé množství medu medovicového.


 

ŽIVOTNÍ KOLOBĚH

Pečujeme o včely s láskou a jsme rádi, že můžeme zpracovávat tak výjimečný dar jako je včelí med. Vždy nás velice potěší, když Vám med od našich dětí slunce chutná a jsme rádi za zpětnou vazbu. Vaše silné pozitivní ohlasy jsou naší hnací silou a utvrzují nás, že tuto práci děláme dobře.

Každé jaro už se těšíme opět na práci se včelami. Cesty na několik našich stanovišť jsou pro nás vždy velkým odpočinkem a relaxací.

Rodina Pardusova